И ове школске 2021/22. године у нашој школи 3. 3. 2022. обележен је руски празник ,,Масленица”. Прошле школске 2020/21. године у марту наставница руског језика Ивана Поповић је одржала презентацију о празнику и организовала прославу, а ове године су ученици након упутстава наставнице сами урадили пано, радове, направили Масленични сто и изложили у холу школе.

Кокошники и кецеље су били обавезан део нашe активности. Држали смо се традиције, тако да су ученици активно учествовали у свим активностима, од прављења паноа, до служења палачинки, дружили су се и веселили. Ученици су направили мноштво палачинака, које су главно јело самог празника, чак су додавали и боје у смесу и палачинке су биле меке и укусне, па су послужили једни друге и све запослене. Направили су и страшило, које је једно од главних симбола празника. Ученици свих разреда су награђени заједничком руском дипломом за учествовање у активности и организацију прославе. Запослени и ђаци испратили су зиму и дочекали пролеће на прави руски начин!
С Масленицей!

Copyright © 2022 ОШ Милан Вучићевић Зверац Rights Reserved.