У среду, 24.2.2021. у нашој школи обележен је Међународни дан борбе против вршњачког насиља, „Дан розих мајица“. Ученици су, заједно са наставницима исписивали поруке о штетности насиља. Израђен је пано који је постављен у холу школе. Ученицима је предочена прича о дечаку који је био исмејан због ношења розе мајице.

Ученици су пажљиво слушали, изнели закључке о томе да треба бити толерантан и бринути о осећањима других. Не треба вређати, исмевати, задиркивати. Треба поштовати различитости. Свим својим другарима који су доживели било коју врсту насиља, као и онима који насиље чине, ученици су симболично, розе балонима послали поруку подршке.

Copyright © 2021 ОШ Милан Вучићевић Зверац Rights Reserved.